Friday, May 25
Budweiser Stage, NLR
5:15 p.m. Corinne Chapman
6:30 p.m. Shawn Camp
8 p.m. Whiskey Falls
9 p.m. Laser Light Show
9:30 p.m. Montgomery Gentry
Acxiom/Miller Lite Amphitheatre Stage
5 p.m. Sydney Price and Acoustic Kitchen
6 p.m. The Frup
7 p.m. Opening ceremonies, national anthem by Sydney Price
7:45 p.m. Cooper’s Orbit
9 p.m. Laser Light Show
9:30 p.m. Smash Mouth
Triple-S Alarm Stage
5:15 p.m. Weakness for Blondes
7 p.m. Jeff Coleman and The Feeders
9 p.m. Laser Light Show
9:15 p.m. Pat Benatar and Neil Giraldo
USA Drug Kidzone Stage
5:30 p.m. Patches the Clown
6:30 p.m. The Kazoobie Kazoo Show with Rick Hubbard
7:30 p.m. Brian Kinder’s Rollicking Music Show
8:30 p.m. Monster Shop Bumpin’
9 p.m. Laser Light Show
9:30 p.m. Rigby Fawkes
Yarnell Ice Cream Family Stage
6 p.m. Ms. Karen’s Dance Studio
6:40 p.m. Kyra Sundance and Chalcy the Stunt Dog
7:20 p.m. Sharon’s School of Dance
8 p.m. Jesse White Tumblers
9 p.m. Laser Light Show
Saturday, May 26
Budweiser Stage, NLR
Noon Rein
1:30 p.m. The Big Cats
3 p.m. Freekbass
4:30 p.m. Soul Asylum
9:00 p.m. George Clinton and the P-Funk All-Stars
Acxiom/Miller Lite Amphitheatre Stage
12:30 p.m. Monster Shop Bumpin’
1:30 p.m. Damn Bullets
3 p.m. The Bluebirds
4:30 p.m. Tracy Conover
6 p.m. Jody Evans
7:45 p.m. Keith Anderson
9:30 p.m. Blake Shelton
Triple-S Alarm Stage
11 a.m. Saul Cats
Noon The Mad Hatters
1:30 p.m. Brian Frazier
3 p.m. Riverfest “Hip Hop Summit” featuring: Juggernaut Glitch Backyard, 4×4 Crew, Epiphany, 607 with DJ G-Force and Localist
6 p.m. Steve Howell
7:45 p.m. Reid Genauer
9:15 p.m. Keb’ Mo’
USA Drug Kidzone Stage
10:30 a.m. Don Baer the Magician
11:30 a.m. Kyra Sundance and Chalcy the Stunt Dog
12:30 p.m. The Kazoobie Kazoo Show with Rick Hubbard
1:30 p.m. Wayne Francis, Ventriloquist
2:30 p.m. Monster Shop Bumpin’
3 p.m. Little Rock Zoo’s Birds of Prey
4 p.m. U.S. Navy Big Band
5 p.m. Wayne Francis, ventriloquist
6 p.m. The Kazoobie Kazoo Show with Rick Hubbard
7 p.m. Monster Shop Bumpin’
8 p.m. Bailey Hefley
9:30 p.m. Trout Fishing in America
Yarnell Ice Cream Family Stage
10 a.m. Dancin’ Wannabees
10:40 a.m. M.A.R.T.Y.
11:20 a.m. Beverly Brooke
Noon Dancers Inc.
12:40 p.m. Jesse White Tumblers
1:20 p.m. Kim Lott
2 p.m. Kyra Sundance and Chalcy the Stunt Dog
2:40 p.m. Little Rock School of Dance
3:20 p.m. Jesse White Tumblers
4 p.m. Charity Vance and Friends
4:40 p.m. Lindsey Osborne
5:20 p.m. Kyra Sundance and Chalcy the Stunt Dog
6 p.m. Jesse White Tumblers
6:40 p.m. Kyla Horton
7:30 p.m. River City Gymnastics
International Village
11 a.m. Kenya Safari Acrobats
Noon O’Donovan School of Irish Dance
1:30 p.m. Kenya Safari Acrobats
2:30 p.m. Mexican Ballet
3 p.m. O’Donovan School of Irish Dance
3:30 p.m. Mexican Ballet
4 p.m. Kenya Safari Acrobats
5 p.m. Mirana Middle Eastern Dance
5:30 p.m. Desert Stars
6 p.m. Tania Anaissie
6:30 p.m. Kenya Safari Acrobats
Sunday, May 27
Budweiser Stage, NLR
1 p.m. Tel Aviv
2:30 p.m. The Good Fear
4 p.m. Gym Class Heroes
5:45 p.m. Red Jumpsuit Apparatus
7 p.m. Bad Boy Mowers’ Bad Girl Contest
8:15 p.m. Robert Randolph and the Family Band
9:30 p.m. Osborne Family Fireworks
Acxiom/Miller Lite Amphitheatre Stage
Noon U.S. Navy Band
1 p.m. The Kevin Pitts Project
2:30 p.m. Gloryland Mass Choir
4 p.m. Lawrence Hamilton and the Philander Smith College Select Choir
6 p.m. Arkansas Symphony Orchestra
8:15 p.m. Ruben Studdard
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks
Triple-S Alarm Stage
1 p.m. Jim Mize and the Germans
2:15 p.m. Reverburritos
3:30 p.m. Chicago Afrobeat Project
5 p.m. Michael Ray and the Cosmik Krewe
6:30 p.m. Georgia Satellites
8:15 p.m. The Marshall Tucker Band
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks
USA Drug Kidzone Stage
12:30 p.m. Patches the Clown
1 p.m. Arkansas Arts Center Tell-A-Tale Troupe
2 p.m. Monster Shop Bumpin’
2:30 p.m. Trout Fishing in America
3:30 p.m. Wayne Francis, ventriloquist
4:30 p.m. The Kazoobie Kazoo Show with Rick Hubbard
5:30 p.m. Little Rock Zoo’s Birds of Prey
6:30 p.m. Wayne Francis, ventriloquist
7 p.m. Monster Shop Bumpin’
8:15 p.m. Trout Fishing in America
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks
Yarnell Ice Cream Family Stage
12:20 p.m. Angie Boheler
1 p.m. Jesse White Tumblers
1:40 p.m. Clogging Thunder
2:20 p.m. Ally Michelle
3 p.m. Kyra Sundance and Chalcy the Stunt Dog
3:40 p.m. NLR Parks and Recreation Dance
4:20 p.m. Anderson’s Taekwondo
5 p.m. Jesse White Tumblers
5:40 p.m. Alexandrea Reynolds
6:20 p.m. Kyra Sundance and Chalcy the Stunt Dog
7 p.m. Brittany Conine
9:30 p.m. The Osborne Family Fireworks
International Village
1 p.m. Jewish Federation of Arkansas
1:30 p.m. Kenya Safari Acrobats
2:30 p.m. Lyon College Pipers
3 p.m. Promesa Dancers
3:30 p.m. Reflejos Mexicanos
4 p.m. Kenya Safari Acrobats
5 p.m. Reflejos Mexicanos
5:30 p.m. Mexican Ballet
6 p.m. Kenya Safari Acrobats